Meta Description

Meta description – właściwie Meta Description Tag – to część kodu HTML, która informuje o zawartości danej podstrony, czyli opisujący jej treść. Meta opis umieszcza się w nagłówku kodu konkretnej podstrony i nazywany jest także metatagiem z opisem strony lub po prostu opisem dla wyszukiwarki – co doskonale oddaje jego funkcję.

Meta description pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ jest słowną esencją tego, co użytkownik znajdzie na stronie. Wyświetlając się w newralgicznym miejscu w wynikach wyszukiwania, meta opis powinien zwięźle przedstawić miejsce docelowego kliknięcia, ale jednocześnie zachęcić do podjęcia akcji – dokonania wizyty na stronie. Opis w ramach meta description powinien być unikalny i dobrze, jeśli znajdują się w nim słowa kluczowe. Choć należy w tym miejscu podkreślić, że meta opis nie wpływa bezpośrednio na rankowanie strony w wynikach wyszukiwania.

Warto określać meta description dla każdej podstrony, ponieważ gdy tego nie zrobimy lub opis ten nie będzie odpowiadał na zapytanie internauty, Google samodzielnie opracuje taki opis, wybierając fragment treści ze strony – a nad tym nie mamy już kontroli.

Sprawdz powiązane definicje

Przeczytaj powiązane artykuły