Wróć

Citation Flow

Citation Flow to wskaźnik, którego celem jest mierzenie wartości wszystkich linków przychodzacych (backlinków) do witryny internetowej. W przeciwieństwie do wskaźnika Trust Flow – bierze on pod uwagę jedynie ich wartość, a nie jakość. Citation flow wyrażany jest w wartościach od 0 do 100 i jest on odpowiedni, gdy jego wynik odpowiada wynikowi wartości wskaźnika Trust Flow. W przypadku gdy jest on nieznacznie niższy, możemy uznać, że linki są wartościowe. Jednak gdy różnica ta jest większa – możemy przypuszczać, że profil linków jest nienaturalny.

Wysoki wskaźnik Citation Flow

Wyższy wskaźnik Citation Flow w porównaniu do wskaźnika Trust Flow świadczy o bardzo dużej liczbie backlinków słabej jakości. Wpływa to negatywnie na pozycjonowanie strony, dlatego najlepszą opcją jest zadbanie o to, aby wartość dla obu wskaźników była zbliżona.

Jak sprawdzić wartość wskaźnika Citation Flow?

Sprawdzenie poziomu Citation Flow dla strony internetowej jest proste. W tym celu można wykorzystać narzędzie na stronie majestic.com. Wynik będzie dostępny po wpisaniu adresu URL danej witryny internetowej i gotowy do analizy. Dzięki tej metodzie ocenisz jakość oraz autorytet zewnętrzny strony internetowej w ujęciu innych witryn w sieci.

Co robić, aby poprawić wskaźnik Citation Flow?

Istnieje kilka sposób na poprawę wskaźnika. Oto niektóre z nich:

  • Twórz content, który jest unikalny. Jakościowe treści przyczynią się do zdobywania wartościowych linków przychodzących.
  • Zadbaj o umieszczanie gościnnych postów. Stwórz gościnny artykuł np. na innym blogu wraz z linkiem do swojej strony internetowej.
  • Weź pod uwagę estetykę treści wizualnej. Grafiki, materiały wideo przedstawione w atrakcyjny sposób zwiększą szanse na linkowanie do nich.