Wróć

Google Rank Brain

Google Rank Brain to algorytm używany do sortowania i przetwarzania zapytań pojawiających się w wyszukiwarce. Pomaga przy jeszcze lepszym dobieraniu wyników wyszukiwania do wpisanej frazy przez użytkowników.

Jak działa algorytm Rank Brain?

Zasada działania algorytmu Rank Brain opiera się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Dzięki jej zastosowaniu, system jest w stanie uczyć się i przetwarzać informacje na temat wyszukiwań użytkowników. Potrafi również zapamiętać wpisane frazy i analizować czas spędzony na poszczególnych stronach. Wykorzystują te wszystkie działania algorytm uczenia maszynowego jest w stanie w znacznie lepszy sposób dopasować tematykę wyświetlanych stron internetowych pod danego użytkownika. 

Wpływ Rank Brain na SEO

Algorytm Rank Brain pomaga Google w ocenie jakości stron internetowych. Dzięki niemu strona może być wyżej pozycjonowana w wyszukiwarkach. Analizując trafność i kontekst zapytania system jest w stanie wpłynąć na ranking w wyszukiwarkach. 

Google Rank Brain ma duży wpływ na SEO. Jeśli chcemy, aby nasza strona wypadła lepiej na tle innych wyników wyszukiwania, watro zastosować się do tych zasad.

  • używaj słów kluczowych w tytułach,
  • twórz treści wysokiej jakości zawierajcie przydatne informacje, 
  • promuj swoje treści w social mediach. 

Algorytm uczenia maszynowego może być bardzo pomocny w pozycjonowaniu stron internetowych. Nieustannie zmieniająca się technologia jest w stanie w jeszcze lepszy sposób dopasowywać treści do odbiorców oraz rozumieć ich intencje. Wykorzystanie jej w biznesie pomaga pozytywnie wpłynąć na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach.