Wróć

Google Discover

Google nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich narzędzi, aby jak najlepiej dostosowywać treści do indywidualnych preferencji użytkowników. Jednym z przykładów takiej inicjatywy jest Discover. Jak z niego korzystać?

Google Discover – co to jest?

Google Discover – dawniej Google Feed to platforma służąca do odkrywania spersonalizowanych treści. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie użytkownikom personalizowanych i aktualnych informacji, które dobiera na podstawie:

  • aktywności użytkownika w internecie i aplikacjach,
  •  dostępnych informacji na temat aplikacjach i kontaktach na urządzeniach,
  • historii przeglądania i lokalizacji.

Google Discover dzięki wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, analizuje zachowania dla konkretnego konta. To właśnie dlatego w propozycjach treści dostępne się artykuły, wiadomości, a nawet materiały w formie video, które tematycznie całkowicie pokrywają się z preferencjami użytkownika. W przeciwieństwie do wyszukiwarki Discover ukazuje użytkownikowi interesujące go treści bez konieczności wpisywania jakiekolwiek powiązanej frazy w pole wyszukiwania.

Mówiąc ogólnie, sposób działania narzędzia jest podobny do tablicy w mediach społecznościowych. Jednak obserwujemy materiały, które dotyczą jedynie interesującej nas tematyki, a nie obserwowanych osób, stron czy marek.

Jak używać funkcji discover?

Discover jest dostępny na stronie głównej aplikacji Google na urządzeniach mobilnych oraz jako karta na niektórych urządzeniach z systemem Android. Jeśli chcemy, możemy dostosować Google Discover w taki sposób, aby jeszcze precyzyjniej dobierał proponowane nam treści. Wystarczy, że wskażemy zakres swoich zainteresowań w ustawieniach aplikacji. Aby to zrobić, trzeba mieć włączoną na koncie „aktywność w internecie i aplikacjach”, która znajduje się w zakładce „Twoje dane w wyszukiwarce”.