Hreflang

Hreflang to atrybut języka używany w kodzie HTML, który znajduje się w sekcji head strony. Informuje on roboty indeksujące o powiązaniach pomiędzy różnymi wersjami językowymi danej strony. 

Jak działa Hreflang?

Atrybut hreflang stosowany jest na wielojęzycznych stronach internetowych. Dzięki analizie języka i lokalizacji użytkownika ma on możliwość wyświetlenia odpowiedniej wersji strony dla danej osoby. Atrybut może także zawierać kierowanie użytkownika na określony region. 

W jaki sposób użyć Hreflang?

Implementacja atrybut hreflang polega na dodaniu go do sekcji <head> na danej stronie, która zawiera kod HTML. Jeśli strona nie posiada kodu mamy możliwość zastosować go również poprzez nagłówek http lub mapę xml

Poprawna implementacja pomoże w znaczny sposób zmniejszyć współczynnik odrzuceń, poprawić jakość użytkowania naszej strony oraz wpłynąć na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. 

Hreflang a SEO 

Hreflang stanowi ważny element dla stron internetowych występujących w wielu językach. Ułatwiając dostęp dla użytkowników w różnych lokalizacjach geograficznych. Dzięki jego precyzyjnemu indeksowaniu mamy możliwość zwiększyć ruch międzynarodowy, co jest kluczowe dla stron operujących na wielu rynkach. 

Poprawne działanie atrybuty hreflang jest kluczowe w przypadku poprawnego działania multijęzykowego serwisu, dedykowanego dla międzynarodowego audytorium. Jego poprawne zaimplementowanie w znaczy sposób ułatwi użytkownikom odbiór naszej witryny. Dostosowanie języka do naszych odbiorców jest kluczowe w kontekście pozyskiwania wysokokalorycznego ruchu z organicznych źródeł.