Wróć

Domain Rating (DR)

Domain Rating (DR), to jedno z kluczowych pojęć w ujęciu SEO. Wskaźnik DR dostarcza nam wszelkie niezbędne informacje na temat mocy profilu backlinków dla danej strony internetowej.

Jak obliczyć Domain Rating?

Domain Rating jest obliczany przy pomocy różnych narzędzi do analizy SEO. Najbardziej znane z nich to np. Ahrefs, Moz czy Majestic. Metodyka obliczeń może się różnić w zależności od narzędzia, ale ogólnie opiera się na analizie linków prowadzących do danej domeny. Podstawą oceny wskaźnika nie jest jedynie liczba backlinków, ale również ich jakość. Linki pochodzące z wiarygodnych, autorytarnych stron internetowych zwiększają DR bardziej niż linki z mniej wartościowych witryn.

Algorytmy każdego narzędzia mogą brać pod uwagę różne czynniki, takie jak różnorodność źródeł linków, stopień zaufania do tych źródeł, a także kontekst, w jakim występują linki. Połączenie tych czynników pozwala na stworzenie oceny siły domeny, czyli DR. Należy jednak pamiętać, że konkretna formuła obliczeniowa wskaźnika jest chroniona przez twórców narzędzia i nie jest publicznie udostępniana.

Sprawdz powiązane definicje

Przeczytaj powiązane artykuły