Wróć

Google Looker Studio

Google Looker Studio – wcześniej znane jako Google Data Studio. To zaawansowane, interaktywne narzędzie do wizualizacji danych, które umożliwia użytkownikom tworzenie spersonalizowanych, łatwych do zrozumienia raportów i dashboardów. Jest to platforma dostępna w chmurze, która pozwala na łatwe integrowanie danych z różnych źródeł, takich jak:

Looker Studio zapewnia elastyczne opcje wizualizacji danych oraz ich edycji, w tym możliwość tworzenia różnorodnych wykresów, tabel, grafik i innych elementów, które pomagają w analizie i prezentacji danych w przejrzysty sposób.

Intuicyjny interfejs drag-and-drop pozwala użytkownikom łatwo projektować raporty dostosowane do swoich potrzeb, bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności programistycznych. Platforma wspiera również współpracę, umożliwiając kilku użytkownikom tworzenie tych samych projektów w czasie rzeczywistym.

Jak uzyskać dostęp do Data Studio?

Aby uzyskać dostęp do narzędzia, konieczne jest posiadanie konta Google. Po zalogowaniu się na nie wystarczy przejść na stronę https://lookerstudio.google.com/overview. Na początku system pokaże nam kilka przykładowych raportów, które ułatwią zapoznanie się z jego interfejsem, danymi czy wyglądem.