Google Moja Firma

Google Moja Firma z ang. Google My Business (często zapisywane skrótowcem GMF lub GMB) to bezpłatne narzędzie od Google, które pozwala stworzyć swoistą wizytówkę wszystkim firmom, instytucjom i organizacjom. Może być ona następnie widoczna zarówno w samej wyszukiwarce, jak i na Mapach Google, pod adresem siedziby danej marki.

Google Moja Firma to nie tylko możliwość informowania potencjalnych kontrahentów o naszej firmie, ale także doskonałe narzędzie promocji i zachęty do podjęcia kontaktu – oczywiście pod warunkiem, że wizytówka zostanie odpowiednio skonstruowana.

Ogółem rzecz ujmując, w bezpłatnym narzędziu Google Moja Firma mogą (i powinny) znaleźć się między innymi dane takie jak: adres siedziby firmy, możliwie jak najwięcej danych kontaktowych, ogólny opis (w tym kategorię główną firmy i ewentualnie podkategorie), godziny otwarcia biura, adres strony www czy zdjęcia. W ramach tworzenia wizytówki Google można dodać jeszcze inne elementy, takie jak: obsługiwane obszary, przycisk CTA oraz opis konkretnych produktów czy usług.

Odpowiednio skonfigurowana GMB z zaznaczeniem siedziby na Google Maps jest świetnym sposobem na pokazanie się szerszemu gronu potencjalnych klientów, zwłaszcza tych, których na co dzień moglibyśmy nie pozyskać (bo na przykład są w danym miejscu tylko przejazdem i eksplorują okolicę).