Keyword Density

Keyword Density oznacza gęstość występowania słów kluczowych. Mierzy jak często dane słowo pojawia się w treści tekstu w porównaniu do wszystkich słów na stronie internetowej. Ma on duży wpływ na pozycjonowanie stron, dlatego warto go wykorzystać u siebie. 

Jak obliczyć Keyword Density? 

Nasycenie słowami kluczowymi wyrażane jest w procentach. Aby je obliczyć musimy;

Keyword Density - obliczanie

Upychanie słów kluczowych 

Jest to termin odnoszący się do nadmiernego i nienaturalnego stosowania słów kluczowych. Upychanie słów kluczowych wykorzystywane jest po to, aby sztucznie wypozycjonować stronę dzięki zastosowaniu jak największej ilości fraz, co jednak w obecnych realiach rynkowych jest kontrproduktywne. Nadmierne stosowanie słów kluczowych negatywnie na SEO. Wysokie nasycenie słowami kluczowymi może być traktowane przez wyszukiwarki jako spam lub próba manipulacji. 

Keyword Density a SEO

Keyword Density w znaczonym stopniu wpływa na SEO. Wcześniej praktykowano jak największe wypełnienie treści słowami kluczowymi. Obecnie jednak algorytm Google wyłapuje zbyt duże nasycenie frazami i nie ocenia pozytywnie witryn stosujących tę praktykę. Dlatego ważne jest, aby stosować różnorodne słowa kluczowe oraz umieszczać je w naturalny sposób. 

Keyword Density jest ważnym elementem w pozycjonowaniu stron internetowych. Algorytmy skupiają się na tym, aby treści były wartościowe dla użytkownika, odsiewając sztuczny, przesadnie nasycony frazami content. Dlatego zrównoważone użycie słów kluczowych jest tak ważne. Dzięki czemu nasze treści będą lepiej odbierane przez algorytmy i będą spełniać oczekiwania naszych odbiorców.