June 2019 Core Update – Najnowsza aktualizacja Google

| Veneo Performance | SEO/SXO

Wszyscy wiemy, że kiedyś nastąpi, a jednak zawsze jest dla nas dużym zaskoczeniem. Zmiany algorytmu Google’a, bo o nich mowa, kilka razy do roku są tematem burzliwych dyskusji i szeregu analiz w środowisku SEO. Najnowsza zmiana o nazwie June 2019 Core Update została wdrożona 3 czerwca 2019 roku.

Zmiany nie tylko w algorytmach

Google, w trosce o swoich odbiorców, nawet kilkaset razy do roku aktualizuje algorytmy odpowiadające za wyniki wyszukiwania. W większości są to niewielkie zmiany, jednak kilka razy w roku SEO-wcy muszą zmierzyć się z dużymi update’ami, o których zresztą do tej pory dowiadywali się po fakcie. W tym roku, po raz pierwszy, Google oficjalnie poinformował na swoim koncie na Twitterze o większej aktualizacji:

Zapowiedź aktualizacji

W poniedziałek pojawił się również Tweet informujący, iż aktualizacja właśnie wchodzi w życie:

Potwierdzenie aktualizacji

Czego możemy się spodziewać po June 2019 Core Update?

Efektów aktualizacji możemy się spodziewać w najbliższych dniach. Możemy ich też wcale nie zauważyć, gdyż – jak podaje Danny Sullivian – zmiany nie były spektakularnie duże:

Nothing special or particular „big.” It’s the usual type of core updates that we regularly do. We just wanted to be more proactive.

Być może Google, w związku ze zmianą swojej polityki, będzie od teraz uprzejmie informować o takich zdarzeniach. Jedno wszak się nie zmienia – to, czego dokładnie dotyczą zmiany, pozostaje tajemnicą. Jeśli jednak na stronie sumiennie i starannie prowadzimy działania SEO, nie mamy się czego obawiać.

I co dalej…

Za wcześnie na podawanie rekomendacji działań po Core Update. Wdrożenie całej aktualizacji może zająć nawet 10 dni. Warto więc na bieżąco sprawdzać analitykę swojej strony oraz regularnie odwiedzać Search Console. Być może nasza strona w ogólne nie odczuje aktualizacji lub Google uzna, że dzięki regularnym działaniom jest ona bardzo wartościowa, i wrzuci ją wyżej w wynikach wyszukiwania…