Google wprowadziło nowe udogodnienie – oznakowanie stron przyjaznych urządzeniom mobilnym

| Veneo Performance | SEO/SXO

Google wprowadziło duże ułatwienie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Od tej pory będą, w sposób łatwy i szybki, unikać trafiania na strony, których zawartość jest niedostosowana do przeglądania jej na smartfonach i tabletach.

Google wprowadziło nowe udogodnienie – oznakowanie stron przyjaznych urządzeniom mobilnym

Pomoże im w tym nowy snippet Google o nazwie „mobile friendly”, oznaczający stronę „przyjazną urządzeniom mobilnym”. Nowa plakietka ma nam pomóc w wyborze strony zoptymalizowanej pod kątem mobilnym podczas korzystania z wyszukiwarki na naszym urządzeniu. To kluczowa sprawa przy optymalizacji stron internetowych, zwracająca uwagę na wygodną dla użytkownika responsywność.

Strony przyjazne urządzeniom mobilnym

Webmasterzy Google zamieścili na oficjalnym profilu aplikację, dzięki której można sprawdzić, czy nasza witryna jest przyjazna urządzeniom mobilnym. Jest to prosty test (dostępny pod adresem: http://goo.gl/CYEBZK), przy pomocy którego Google przeanalizuje naszą stronę pod względem optymalizacji na urządzenia przenośne. Przydatny będzie również przewodnik od Google (dostępny pod adresem: http://goo.gl/PqVm5F) zawierający wskazówki ułatwiające stworzenie użytecznej strony mobilnej.