Krótki przewodnik SEO dla niewtajemniczonych

| Veneo Performance | SEO/SXO

Jeśli chcesz zostać znaleziony w sieci, techniki SEO aktualne wczoraj, nie sprawdzą się w dzisiaj. Mało tego, mogą nawet zaszkodzić i spowodować, że Google nie będzie już tak chętnie wyświetlać w wynikach wyszukiwana Twojej strony. Jak w takim razie mają poradzić sobie ci „niewtajemniczeni”, zwykli blogerzy i właściciele internetowych firm, którzy chcieliby zostać znalezieni w sieci?

Zanim padnie odpowiedź na to pytanie, przyjrzyjmy się kilku prawdom dotyczącym wyszukiwarki Google. Przyjaźń sprzedawców z Google bywa często słodko-gorzka. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest sposób myślenia o wyszukiwarce Google jako o genialnym narzędziu do nakręcania zysków, jednak prawda jest inna. Google to także firma, które również tak jak i Ty przedsiębiorco, jest nastawiona na zysk, dlatego stara się czynić proces wyszukiwania coraz bardziej efektywnym… z korzyścią dla siebie. To właśnie bezpośredni na Google.com pojawiają się najlepsze wyniki wyszukiwania.

Oczywiście nie da się odebrać wyszukiwarce Google laurów związanych z faktem, że jest po prostu dobrą wyszukiwarką, ale trzeba pamiętać, że nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania. Dlatego warto zakończyć zamartwianie się wynikami wyszukiwarki Google i skupić się na pozyskaniu popularności w inny sposób:

  • wykorzystaj duży ruch na innych blogach i skieruj go na twoją witrynę
  • używaj narzędzi social media (warto założyć konto na portalach społecznościowych i nawiązywać relacje z ludźmi stanowiącymi dla Ciebie potencjalnych klientów)
  • nie ignoruj Youtube oraz Slideshere.

W kolejnych wpisach omówione zostanie 7 kroków, które pomogą Ci zostać popularnym w Internecie. Zapraszamy do lektury!