WPW Invest | Działania SEO, które przyniosły biznesową zmianę

1 217%
wzrost ilości słów kluczowych w TOP 10

637%
wzrost ilości kontaktów

300%
wzrost ilości wypełnianych formularzy kontaktowych na stronie

268%
wzrost liczby użytkowników

O tym jak Performance Funkcjonalny może rozwinąć biznes w branży budowlanej zaprezentowaliśmy już w case study „WPW Invest – 268% wzrost liczby użytkowników oraz większa widoczność od głównego konkurenta”. Wówczas skupiliśmy się na całościowym podejściu, obejmującym analitykę internetową, kampanie efektywnościowe, SXO oraz zmiany w obrębie witryny związane z optymalizacją ścieżki użytkownika. Tym razem przedstawimy wyłącznie działania SEO, aby pokazać, że dobrze zaplanowana i konsekwentnie wdrażana Strategia SEO to filar biznesowego sukcesu w digitalu!

O Kliencie

Firma WPW Invest działa na rynku od 2004 r. Specjalizuje się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych oraz produkcji prefabrykowanych drewnianych konstrukcji dachowych. Realizuje w systemie pod klucz obiekty przemysłowe, magazynowe, usługowo-handlowe, rolnicze, takie jak hale przemysłowe, magazyny, sklepy wielkopowierzchniowe, galerie handlowe czy hotele. Do klientów WPW Invest należą największe sieci handlowe, sektor przemysłowy oraz inwestorzy prywatni.

Nasza współpraca rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. Od tego czasu realizujemy zadania z zakresu pozycjonowania strony internetowej w modelu SXO oraz kampanie efektywnościowe, w tym Lead Generation. Za nami również projekt i wdrożenie witryny WWW oraz wdrożenie analityki na stronie.

Cele

Od początku współpracy skupiamy się na budowaniu widoczności witryny. Celem działań pozycjonujących jest również wzrost ilości zapytań.

Przebieg prac

By skutecznie realizować powierzone nam zadania, skupiliśmy się na następujących działaniach:

  • analiza zachowań użytkowników na stronie ze szczególnym uwzględnieniem podstrony Kontakt
  • optymalizacja witryny pod kątem trzech aspektów – ruchu z wyników organicznych, liczby złożonych zapytań ofertowych przez formularz kontaktowy oraz skuteczności kampanii reklamowych 
  • rozwój treści w witrynie 
  • działania z zakresu pozycjonowania lokalnego

Warto zapoznać się z szerokim opisem działań dla WPW Invest, realizowanych zgodnie z formułą funkcjonalną!

Efekty

Rezultatem systematycznych prac SXO jest widoczność serwisu na najważniejsze frazy z punktu widzenia biznesu Klienta. 

Warto prześledzić jak na przestrzeni lat naszej współpracy rosła ilość słów w TOP 10:

Wzrost ilości słów kluczowych w TOP 10 od początku współpracy, czyli po 7 latach regularnych działań osiągnął poziom 1217%!

A oto przykładowe słowa kluczowe, które wyprowadziliśmy na wysokie pozycje w Google:

domy szkieletowe ceny1. pozycja
domy szkieletowe cennik 1. pozycja
budownictwo szkieletowe1. pozycja
generalne wykonawstwo1. pozycja
dachy drewniane2. pozycja
dach drewniany3. pozycja
konstrukcje drewniane4. pozycja
wiązary kratowe4. pozycja

Stale wysokie pozycje w Google – i to, zarówno na frazy generyczne, jak i brandowe – są w tym przypadku gwarantem, że niezależnie od etapu lejka, użytkownik korzystający z wyszukiwarki, trafi na wynik związany z witryną WPW Invest. 

Dodajmy, że wysokie pozycje w wyszukiwarce gwarantują również stały napływ zapytań. 

Ilość wypełnianych formularzy kontaktowych na stronie wzrosła o 300%. Z kolei, ilość kontaktów (mierzona za pomocą kliknięć w maile lub telefony na stronie) wzrosła o 637%.

Podsumowanie

Niech podsumowaniem dotychczasowej współpracy z WPW Invest będą referencje od Naszego Klienta: