baner baner

Duży e-commerce z szerokim asortymentem produktów? Zobacz nasze efekty!

924%

Wzrost liczby pozyskanych użytkowników

398,5%

Wzrost liczby wykonywanych transakcji

145%

Wzrost przychodów

Kim jest nasz klient?

Artykuły Techniczne są firmą sprzedającą wysokiej jakości narzędzia skrawające oraz pomiarowe. Możemy śmiało powiedzieć, że obecnie na polskim rynku są jednym z liderów w tej dziedzinie. Nie zawsze jednak było w ten sposób.

Z Artykułami Technicznymi zaczęliśmy działać przed laty, kiedy nasz Klient jeszcze nie istniał w sieci. Z perspektywy czasu możemy stwierdzić, że ta współpraca jest klasycznym przykładem na to, że systematycznie podejmowane działania oraz wysiłek w nie włożony popłacają, a w przypadku chwilowych niepowodzeń nie należy się zniechęcać.

Nasze działania

Do głównych zadań Veneo należały przede wszystkim:

  • optymalizacja dużej ilości contentu wartościowego zarówno dla użytkownika, jak i dla algorytmów wyszukiwarek,
  • działania offsite,
  • linkbuilding w różnorakiej formie (z pewnym modyfikacjami – w zależności od okresu współpracy).

Efekty

Efekty naszej współpracy mierzymy porównując wrzesień 2016 roku z październikiem 2019 roku.

Wzrost całościowego ruchu w serwisie. W wyżej wspomniany okresie liczba pozyskanych użytkowników wzrosła o ponad 715%, gdzie równocześnie nowi użytkownicy stanowili tu ok. 654%. Uzyskane przychody podniosły się o blisko 428%. Liczba wykonanych transakcji wzrosła o ok. 325%.

Ruch organiczny z Google

Tutaj możemy zaobserwować szczególnie pozytywne efekty. Ogólna liczba pozyskanych użytkowników wzrosła o ponad 924%, w tym liczba nowych użytkowników zwiększyła się o 869%. Przychody podniosły się o blisko 467%, natomiast liczba wykonywanych transakcji wzrosła o ok. 398,5%.

Wejścia bezpośrednie

Działania SEO oraz kampanie w Google Ads wpływają także na wzrost świadomości marki – przekłada się to na ilość wejść bezpośrednich do serwisu. W październiku 2019 roku  na stronę naszego klienta przez wejścia bezpośrednie przybyło o 395% więcej użytkowników, niż miało to miejsce we wrześniu 2016 roku. Wzrosła również liczba uzyskanych transakcji poczynionych drogą wejść bezpośrednich. W październiku 2019 roku mogliśmy zaobserwować zwiększenie liczby transakcji o 100% oraz wzrost przychodów o blisko 145%.

Widoczność w Google

Analizując zebrane dane możemy zaobserwować ciągły, systematyczny i niemal niezachwiany wzrost widoczności serwisu w Google.

 

Widoczność fraz z TOP 3

Widoczność fraz z TOP 50